Památník Terezín, to není jenom Malá pevnost, nýbrž i samotné město - Terezínské ghetto, které sloužilo jako shromaždiště židů. Nejenom, že v Terezíně sám žiji, ale také neustále pátrám po nových informacích. Nabízím Vám tak nezapomenutelný zážitek v podobě několikahodinové prohlídky míst, kam se běžný návštěvník jen tak nepodívá a podám Vám informace, které podtrhují autentičnost tohoto místa a jeho minulosti.
Další věc, kterou Vám rád zprostředkuji při Vaší návštěvě, je výstava Terezínské půdy s výkladem o židovských tradicích, zvycích a základní informace o židovském ghettu. Poslechněte si příběhy, ze kterých mrazí. Podívejte se na jedinečné místo, které není běžnou zastávkou většiny průvodců. Nedávno se mi také podařilo návázat kontakt s dětmi lidí, kteří na této půdě žili a poskytly mi informace z úplně jiného úhlu.
Celodenní prohlídka terezínskeho židovského ghetta...
Celodenní prohlídka pražského ghetta se všemi synagogami...

Celodenní prohlídka od Václavského náměstí až do Pražský hrad s místními legendami, pověstmi, kostely, Karlovým mostem atd..

NABÍDKA A CENÍK

Proč právě do Terezína?

Proč právě do Terezína? Stále se mě žáci ptají…

Byl Terezín koncentrační tábor? Byla Malá pevnost koncentrační tábor? Byla horší Osvětim? Nechal Hitler postavit Terezín? Terezín má podzemní chodby? Žije tam vůbec někdo? Co znamená slovo „synagoga“? Je opravdu prohlídka Terezína více než na hodinu? Žili umělci v ghettu? ...

 

... na tyto a další otázky Vám rád odpovím a dozvíte se i mnohem více. Prohlídka celého Terezína je v ideálním případě na několik dní …

Jsou zde dvě muzea prezentující historii Terezína jako pevnosti, která měla za úkol zpomalit nebo úplně zabránit průniku nepřátel. Za krásného počasí se prochází obrovskými vodními kanály, částmi pevnosti, kde měly kanóny střílet na nepřítele, vodní vlny, minové chodby, atd. ... Je toho opravdu mnoho.

 

Bohužel sposta lidí netuší, že Terezín toho nabízí z historie mnohem více.  Je to ideální místo pro školní skupiny, které se mohou zaměřit na různá témata, která se dají mezi sebou kombinovat. Od prohlídky zmiňované pevnosti z 18. století, tak několika hodinovou prohlídku po pobočce pražského gestapa, kde bylim vězněni političtí vězni a odpůrci hitlerovského režimu za 2. světové války (Malá pevnost).  

Dále se zde nabízejí témata jako historie židovského národa, jejich tradice a proč jsou po celá tisíciletí společností neoblíbení? Proč se zřizovaly koncentrační a vyhlazovací tábory jako Osvětim? Co je to kolumbárium?  Jsou vůbec dnes dodržovány židovské svátky a tradice? Proč se dávají na židovském hřbitově na hroby kamínky?

 

v rámci prohlídky si v Terezíně projdeme zajímavé výstavy - Terezínská půda, Centrum studií genocid, Dívky z pokoje 28, Klub vojenské histore.

Školám a jejich velkému zájmu o toto téma rád poskytnu přednášku, která předchází celodenní prohlídce.

Termíny dalších prohlídek

8.12.2018 Legendy starého města pražského pro děti

250px-Vysoká_synagoga_za_šera
Další celodenní prohlídku začneme na Staroměstkém náměstí, poté se vydáme do oblasti…
VÍCE

5.1. 2019 Celodenní prohlídka Malé pevnosti - věznice gestapa

IMG_0802
Bude se jednat o podrobnou prohlídku bývalé pobočky pražského gestapa ve všemi výstavami a kinemProgram:10:hod -…
VÍCE

15.12. 2018 Celodenní prohlídka terezínského židovského ghetta

IMG_0776
pro velký zájem další termín !!! Celodenní prohlídka terezínského židovského ghetta…
VÍCE

16.2.2019 Komentovaná prohlídka terezínské bastionové pevnosti

IMG_0561
Celodenní komentovaná prohlídka barokní pevnosti z 18. století z hlediska stavitelství a funkčnosti s expertem na tuto…
VÍCE

9.3.2019 - Osvětim - Birkenau

birkenau
9.3.2019 bude Den památky obětí vyhlazení terezínského rodinného tábora v Osvětimi-Birkenau. V sobotu 9.3. 2019 bude z…
VÍCE