Návštěva terezínské půdy během prohlídky ghetta

Nyní máte jedinečnou možnost podívat se v rámci komentované prohlídky Terezína do míst, které doposud nebyly turistickým skupinám zpřístupněny, a spatřit tak jedny z posledních nástěnných maleb a původních prostor v Terezíně!

Projekt „Terezínská půda“ vznikl vlastně jako pouhá náhoda, když jsem na půdě domu v Dlouhé ulici objevil nástěnné malby, nápisy a předměty z doby terezínského ghetta. Jednotlivé indicie v nápisech vedly pomalu k rozluštění tajemství obyvatel, kteří zde žili.

Unikátní výstava „Terezínská půda“ nám přibližuje každodenní život v tehdejším ghettu a odhaluje příběhy lidí, kteří jsou autory nalezených nápisů a maleb. O unikátnosti výstavy svědčí i několik natočených reportáží

Jediněčná výstava Terezínská půda je zaměřená na nálezy (nástěnné malby, vzkazy a předměty) po bývalých vězních žijících v bývalém Terezínském ghettu tohoto domu. Rozhodl jsme se zpřístupnit tyto prostory turistickým a školním skupinám v rámci několika hodinové komentované prohlídky Terezína a k tomu prezentaci, která Vám ukáže tváře a osudy chlapců, kteří zde v době ghetta žili, než byli poslani do dalsich táborů jako Osvetim, Buchenwald a Kaufering.

Tato půda a výstava je jinak pro veřejnost nepřístupná. Konají se zde různé vzdělávací akce spojené s obdobím holocaustu. Další možný termín návštěvy tohoto prostoru je 2.2.2020 během prohlídky terezínského ghetta.