Památník Terezín, to není jenom Malá pevnost, nýbrž i samotné město - Terezínské ghetto, které sloužilo jako shromaždiště židů. Nejenom, že v Terezíně sám žiji, ale také neustále pátrám po nových informacích. Nabízím Vám tak nezapomenutelný zážitek v podobě několikahodinové prohlídky míst, kam se běžný návštěvník jen tak nepodívá a podám Vám informace, které podtrhují autentičnost tohoto místa a jeho minulosti.
Další věc, kterou Vám rád zprostředkuji při Vaší návštěvě, je výstava Terezínské půdy s výkladem o židovských tradicích, zvycích a základní informace o židovském ghettu. Poslechněte si příběhy, ze kterých mrazí. Podívejte se na jedinečné místo, které není běžnou zastávkou většiny průvodců. Nedávno se mi také podařilo návázat kontakt s dětmi lidí, kteří na této půdě žili a poskytly mi informace z úplně jiného úhlu.
Celodenní prohlídka terezínskeho židovského ghetta...
Celodenní prohlídka pražského ghetta se všemi synagogami...

Celodenní prohlídka od Václavského náměstí až do Pražský hrad s místními legendami, pověstmi, kostely, Karlovým mostem atd..

Prohlídka pražské židovské čtvrti

Celodenní komentovaná prohlídka všech objektů Pražského židovského muzea a Staronové synagogy.

Během cca 4-6 hodin si projdeme všechny pro veřejnost otevřené synagogy židovského muzea (Staronová, Pinkasova, Klausova, Španělská a Maislova), Starý židovský hřbitov a Obřadní síň pohřebního bratrstva.

popíšu Vám vystavené exponáty, osobnostmi, dějiny, legendy. V Pinkasově synagoze bude návaznost na historii holocaustu a terezinske ghetto.

uděláme si během dne pauzu na oběd či kafe

Sraz: Infocentrum Židovského muzea, Maiselova 15

Cena se všemi vstupy: 1200,- Kč

Cena pro školní skupinu: 250/žáka